
Nu forhandler jeg spændende kreative sæt, krea kits fra KIT COMPANY. Sættene indeholder alt hvad du skal bruge til en hyggelig dag med børn eller børnebørn.
Om KREA KITS:
Der er – lige som i FRU KROGHS GARNER – lagt vægt på bæredygtighed og på, at de produkter, du producerer med vores kits er noget, du har lyst til at bruge og beholde i lang tid.
Således har Kit Company sammensat de lækreste DIY kits der indeholder grundige vejledninger og lige præcis den mængde materialer, du skal bruge – altid nøje udvalgt og sammensat, så det er både smukke og moderne, brugbare produkter, du kan lave.
Hvem kan lave det?
Større børn (fra ca. 7 år og op) kan få stor glæde ud af sættene, men det kræver lidt voksenhjælp at komme i gang, og naturligvis konstant opsyn i de sæt som indeholder værktøj, som man kan skære sig på.
Dette er link til de KREA KITS, som jeg forhandler.